TP-LINK MC210CS - Fibermediekonverterare - GigE - 1000Base-FX, 1000Base-T - RJ-45 / SC enkelläge - upp till 15 km - 1310 nm - för P/N: TL-MC1400

TP-LINK MC210CS - Fibermediekonverterare - GigE - 1000Base-FX, 1000Base-T - RJ-45 / SC enkelläge - upp till 15 km - 1310 nm - för P/N: TL-MC1400 MC210CS
Logga in för pris
Information
16 i lager
TP-LINKTillverkareTP-LINKArtnr
MC210CS
EAN
6935364030445
 
Allmänt
Typ av enhetFibermediekonverterare
FormfaktorExtern
Nätverksfunktioner
AnslutningsteknikKabelansluten
Typ av kablage1000Base-FX, 1000Base-T
DatalänkprotokollGigE
Dataöverföringshastighet1 Gbps
Optisk våglängd1310 nm
Max överföringsavstånd15 km
StatusindikatorerStrömförsörjning, mottagning, länk/akvititet
FunktionerFlödeskontroll, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), fullt duplexläge
Standarder som följsIEEE 802.3z, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x
Expansion/Anslutning
Gränssnitt1 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45 hona
1 x Ethernet 1000Base-FX - SC single-mode hona x 2
Strömtillförsel
NätdelExtern strömadapter
Mått och vikt
Bredd9.5 cm
Djup7.3 cm
Höjd2.7 cm
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift10 - 90%
Kompatibilitetsinformation
Designat förP/N: TL-MC1400

 

EÅ DATA AB, Enhagsslingan 23, 187 40 Täby, Tel. 08-55 67 17 44, Fax. 0702-45 19 07, E-mail: info@ea-data.com
Kundvagn
Visa priser inkl moms?
Varor: 0 stSumma: 0 krFrakt: 0 kr